Ndërlidhjet

VJENË


Ministrja e Jahtme e Maqedonisë Ilinka Mitreva, i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian për ndihmë të shpejtë për tejkalimin e gjendjes katastrofale të ekonomisë të vendit të saj. “Neve na nevojitet jo vetëm mbështetje politike, por edhe mbështetje ekonomike”, ka thënë Mitreva. Në konferencën e përbashkët për shtypin në Vjenë, ministrja Ilinka Mitreva dhe ministri i Mbrojtjes së Austrisë Herbert Scheibner, kanë qenë të një mendimi se nuk mund të ketë zgjidhje ushtarake të konfliktit në Maqedoni.
XS
SM
MD
LG