Ndërlidhjet

NABLUS


Një grua palestineze është vrarë dhe katër persona të tjerë janë plagosur rëndë, pak çaste më parë, nga shpërthimi i fuqishëm në një taksi, pranë Tulkaremit, rajon ky në veri të Bregut Perëndimor.
Për të qetësuar tensionet në Lindjen e Mesme, sot, me udhëheqësin palestinez Yasser Arafat, janë takuar ministrat e jashtëm të Gjermanisë dhe Italisë. Duke premtuar të luajnë rol më të rëndësishëm në konfliktin disa vjeçar, të dy ministrat evropianë, po shqyrtojnë mundësinë e organizimit të një takimi mes liderit Arafat dhe ministrit izraelit, Shimon Peres.
XS
SM
MD
LG