Ndërlidhjet

XHAKARTË


Nga përplasja e dy trenave në qytetin bregdetar Cirebon të Indonezisë kanë humbur jetën së paku 30 udhëtarë kurse mbi 40 janë lënduar.
Policia e Cierebonit në ishullin Java thotë se shkak i fatkeqësisë ka qenë faktori njeri dhe se në gërmadhat e vagonetave kanë mbetur të ngujuar edhe shumë udhëtarë.
XS
SM
MD
LG