Ndërlidhjet

PRISHTINË


Persona të paidentifikuar kanë vrarë të premten në Godanc të Epërm Qerim Ismajlin, i cili supozohet se ka patur lidhje me Sllobodan Millosheviqin dhe autoritetet tjera jugosllave, ka njoftuar zëdhënësi i UNMIK-ut. Zëdhënësi Andrea Angeli ka thënë se Qerim Ismajli, sekretar i partsisë Iniciativa Demokratike e Kosovës, ishte vrarë me breshëri armësh para shtëpisë së tij. Policia e Kombeve të Bashkuar po heton rastin e vrasjes së këtij politikani.
XS
SM
MD
LG