Ndërlidhjet

TEL AVIV


Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian Javier Solana, ka arritur në Lindje të Afër që të bisedojë me liderët izraelitë dhe palestinezë për dhënien fund të dhunës 11 muajshe në rajon. Solana priet të ketë takime të veçanta me kryeminsitrin e Izraelit Ariel Sharon dhe liderin palestinez Jaser Arafat. Javier Solana do të përpiqet që të afrojë dy palët sa më pranë bisedimeve të propozuara për armëpushim midis Jaser Arafatit dhe ministrit të jashtm Izraelit Shimon Peres.
XS
SM
MD
LG