Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti rus Vladimir Putin i ka thënë kryeministrit izraelit Ariel Sharon, i cili ndodhet për vizitë në Moskë, se Rusia është e përgaditur që të japë kontribut substancial për zgjidhjen e krizës në Lindjen e Afërt. Vladimir Putin ka thënë veç të tjerash se marrëdhëniet tradicionalisht të mira të Rusisë me vendet arabe, duke përfshirë edhe palestinezët, si dhe lidhjet e saj me Izraelin, e vënë Moskën në pozitë të mirë që të luaj rol shumë më të gjerë në zgjidhjet për Lindjen e Afërt.
XS
SM
MD
LG