Ndërlidhjet

PekinBëhet e ditur se ministri i jashtëm i Kinës do të vizitoj zyrtarisht Shtetet e Bashkuara, më 20 dhe 21 të këtij muaji.

Temë bisede – mbrojtja kundërajrore dhe përgatitjet për samitin kinezo – amerikan të planifikuar për Tetor të këtij viti.

Kina, sot, kishte kritikuar Shtetet e Bashkuara për shitje të armëve Tajvanit.
XS
SM
MD
LG