Ndërlidhjet

Shkup


Ushtria Çlirimtare Kombëtare ka liruar të gjithë personat e zënë rob në Maqedoni, gjatë 6 muajve të fundit, ka thënë lideri politik, Ali Ahmeti.

“Të burgosurit i janë dorëzuar Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq” – thuhet në një deklaratë të mbrëmshme të Ali Ahmetit.

Agjencia DPA transmeton edhe fjalët e zyrtares së Komitetetit Ndërkombëtar të Kyqit të Kuq, Croline Douvuoilles se “14 persona të nacionalitetit maqedonas ende konsiderohen të zhdukur dhe ne po kërkojmë informata për ta”.
XS
SM
MD
LG