Ndërlidhjet

Shkup


Pasi tha se votimi i djeshëm në Kuvendin e ish republikës jugosllave të Maqedonisë ishte tejet i rëndësishëm, Javier Solana, në konferencën e sotme për shtyp, theksoi se ky është vetëm fillimi i procesit që duhet të vazhdoj.

“Zyrtarët më të lartë maqedonas dhe liderët e katër partive më të mëdha politike kanë kuptuar mirë përgjegjësinë që e kanë për vazhdimin e këtij procesi” – tha Javier Solana, përfaqësues i lartë i BE-së për politikë të jashtme dhe siguri.
XS
SM
MD
LG