Ndërlidhjet

Bujanoc


Këshilli për të drejtat e njeriut në Bujanoc ka vlerësuar se nënshkrimi i marrëveshjes për demobilizimin e UÇPMB-së dhe për demilitarizimin e zonës tokësore të sigurisë, nuk ka kontribuuar për zgjidhjen pozitive të krizës në këtë hapësirë.

Ky këshill ka kërkuar ndaljen e “diskriminimit të shqiptarëve dhe mbajtjen e zgjedhjeve lokale në Bujanoc dhe Medvegjë”.
XS
SM
MD
LG