Ndërlidhjet

Bruksel


Hetimi i një akuze civile kundër kryeministrit të Izraelit, Ariel Sharon, për krime kundër njerëzimit, për masakra kundër palestinezëve në Liban, në vitin 1982 në Sabra dhe Shatila, është pezulluar.

Agjencia Reuters bën të ditur se gjyqtari hetues Patrick Collignon ka kërkuar që gjyqi të vendosë se a është ai kompetent apo jo për këtë rast.
XS
SM
MD
LG