Ndërlidhjet

BEOGRAD


Makina e një politikani reformist serb ka shpërthyer mbrëmë vonë, por në çastin e aksidentit askush nuk ndodhej brenda saj. Slobodan Vuksanovic, nënkryetar i Lëvizjes për Serbi Demokratike, anëtare e koalicionit në pushtet DOS, pati thënë më herët gjatë javës se i vinin në vazhdimësi telefonata dhe mesazhe që e kërcënonin me vdekje nëse vazhdonte bashkëpunimin me presidentin e Jugosllavisë, Vojislav Kostunica.
XS
SM
MD
LG