Ndërlidhjet

Shkup


Komandanti i Nato-s për Evropë, Joseph Ralston deklaroi se ende nuk është vendosur lidhur me mbetjen e një pranie ndërkombëtare ushtarake në Maqedoni, pas përfundimit të misionit të tashëm të Nato-s.

Ai këto komente i bëri pas takimit me ministrin e mbrojtjes së Maqedonisë, Vlado Buckovski.

Joseph Ralston tha se faza e dytë e misionit për mbledhjen e armëve po zhvillohet shumë mirë dhe ai beson se kështu do të vazhdoj edhe mëtutje.
XS
SM
MD
LG