Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti i Mbrojtjes i Shteteve të Bashkuara njofton se aeroplanë luftarakë amerikanë dhe britanikë, kanë sulmuar tre qendra tokësore raketore të Irakut në zonën jugore të ndalim-fluturimit. Është thënë se sulmet janë pjesë e një fushate për neutralizimin e mbrojtjes ajrore të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG