Ndërlidhjet

KAIRO


Ministrat e jashtëm të Lidhjes Arabe kanë përfunduar takimin dy ditor në Kairo, pa arritur marrëveshje për një strategji të përbashkët ndaj Izraelit. Ministri i jashtën egjiptian, Ahmed Maher, në prononcimin pas takimit tha se nuk ka ende një vendim apo deklaratë dhe se delegatët vetëm diskutuan zhvillimet në territoret palestineze.
XS
SM
MD
LG