Ndërlidhjet

MINSK


Organizata pë Siguri dhe Bashkëpunim Europian, OSBE, bën të ditur në një raport të sotëm zyrtar se zgjedhjet presidenciale në Bjellorusi, të cilat njohin për fitues Alyaksandr Lukashenka, nuk përmbushin standartet për zgjedhje demokratike. Sfidanti kryesor i Lukashenkos, Vladimir Goncharik, ka kërkuar që rezultatet të anullohen, për shkak të “shkeljeve të rënda”, siç i cilësoi ai difektet e procesit elektoral.
XS
SM
MD
LG