Ndërlidhjet

OSLO


Norvegjezët po votojnë sot për përbërjen e parlamentit të ardhshëm vendor, ndërsa anketimet e opinionit publik tregojnë se asnjë parti nuk do të fitojë shumicën. Analistët parashikojnë që laburistët, të cilët janë në qeverisje, mund të përballen me rezultatin më të keq elektoral që prej vitit 1924. Sondazhet tregojnë se norvegjezët janë të zemëruar për shkak të taksave të larta dhe cilësisë së ulët të shërbimeve publike.
XS
SM
MD
LG