Ndërlidhjet

PRISHTINË


Një polic është vrarë dhe një tjetër është plagosur rëndë teksa përpiqeshin të ndalonin në automjet në një fshat në afërsi të Gjilanit- bëjnë të ditur burime të policisë së UNMIK-ut në Kosovë.
Mediat ndërkombëtare njoftojnë se të dy policët janë shqiptarë, të inkuadruar në shërbimin policor të Kosovës. Në skenën e incidentit është gjetur edhe trupi i pajetë i një personi të tretë, të paidentifikuar, që dyshohet se mund të jetë një nga atentatorët.
XS
SM
MD
LG