Ndërlidhjet

SIDNEJ


Ish presidenti i Shteteve të Bashkuara, Bill Clinton, ndërpreu udhëtimin për në Tajvan dhe planifikon që më vonë gjatë ditës të kthehet në vendin e tij.
Ai tha se “botës duhet ti dërgojmë një mesazh të qartë se populli i Amerikës është tërësisht i bashkuar dhe se do të përkrahim liderët tanë dhe do të mbështesim çfarëdo aksioni që do të ndërmarrë presidenti Bush”.
Ai ishte i përcjellë me masa të rrepta sigurie.
XS
SM
MD
LG