Ndërlidhjet

TIRANË


Parlamenti i Shqipërisë i dha votëbesimin Qeverisë së re të kryeministrit, Ilir Meta me 84 vota për dhe 6 kundër. Pjesa më e madhe e opozitës nuk mori pjesë në votim dhe as në debatin lidhur me programin e Qeverisë, të paraqitur nga zoti Meta dy ditë më parë.
Kabineti i ri Meta përbëhet nga 22 ministra, pesë prej të cilëve janë pa portofol.
XS
SM
MD
LG