Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kongresi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka miratuar unanimisht një rezolutë dypartiake për të forcuar luftën kundër terrorizmit, me 480 vota pro, asnjë kundër, duke deklaruar “një ditë kombëtare uniteti dhe zie”. Gjithashtu rezoluta premton të rriten “burimet në luftën për çrrënjosjen e terrorizmit”. Rezoluta ishte aprovuar njëzëri dje nga Senati.
XS
SM
MD
LG