Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Australia mund të ketë shkelur detyrimet ndërkombëtare ndaj refugjatëve duke shmangur hyrjen në ujrat e saj territoriale të anijeve me emigrantë, kryesisht afganas, pakistanezë dhe nga Lindja e Mesme-ka deklaruar sot agjensia e Kombeve të Bashkuara për refugjatët. UNHCR-ja ka kumtuar përmes një deklarate se kërkon shpjegime përse Australia ngriti një bllokadë detare dhe ktheu mbrapsht në më pak se një muaj, katër anije me refugjatë.
XS
SM
MD
LG