Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zëvendës-sekretari i Departamentit amerikan të Mbrojtjes, Paul Wolfowiz, tha se përgjigja e duhur ndaj akteve terroriste në Nju Jork dhe Uashington do të marrë kohë, por bëri të qartë se Shtetet e Bashkuara nuk do të ndërrmarrin një aksion të vetëm por një fushatë të tërë ushtarake. Sipas të dhënave të zyrës federale të hetimeve FBI, hetimet janë shtrirë edhe në Kanada e Evropë ndërsa numri i personave që mund të jenë përfshirë në operacionet e mirë-financuara të rrëmbimit të aeroplanëve civilë dhe kryerjes së akteve terroriste të së martës dyshohet të jetë rreth 50.
XS
SM
MD
LG