Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zyrtarë të Shteteve të Bashkuara dhe vetë presidenti George Bush kanë bërë thirrje për tolerancë, pas valës së zemërimit që shpërtheu sot në mbarë Shtetet e Bashkuara kundër arabo-amerikanëve. Kryetari i Komitetit Arabo-amerikan kundër Diskriminimit, Ziad Asali, apeloi tek amerikanët që, siç u shpreh ai, “të mbajnë në mend se krimet janë përgjegjësi e njerëzve që i kryejnë ato dhe jo e grupeve etnike apo fetare”.
XS
SM
MD
LG