Ndërlidhjet

MOSKË


Ministrat e jashtëm të Rusisë dhe Francës thanë se nuk përjashtohet përdorimi i forcës ndaj autorëve të krimit kundër Shteteve të Bashkuara, por bënë thirrje që të stabilizohen faktet. Hubert Vedrine dhe Igor Ivanov kanë biseduar me dyer të mbyllura edhe rreth ngjarjeve në Maqedoni dhe Lindjen e Mesme. Zëdhënësit e dy zyrtarëve të lartë thanë se diskutimet rreth Maqedonisë u fokusuan në mënyrat e sendërtimit të një force paqeruajtëse ndërkombëtare pasi NATO-ja të përfundojë mandatin më 26 shtator.
XS
SM
MD
LG