Ndërlidhjet

DUSHANBE


Opozita në Afganistan njofton se forcat e saj kanë bombarduar pozicionet e Talibanit në një sulm nga helikopterë, në orët e vona të 12 shtatorit. Ky është sulmi i dytë prej së martës ndaj aeroporteve dhe rajoneve të kontrolluara nga Talibanët. Një diplomat opozitar afganas në mërgim tha se sulmet ajrore janë shpagim ndaj përpjekjeve të talibanëve për të vrarë udhëheqësin e Aleancës opozitare, Ahmad Shah Masood.
XS
SM
MD
LG