Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Janë larguar nga Kabuli diplomatët gjermanë, australianë dhe amerikanë, të cilët qëndruan në Afganistan për të asistuar në gjykimin e tetë punonjësve të huaj shëndetësorë të akuzuar për predikimin e kristianizmit. Agjensitë e lajmeve njoftojnë se largime masive ka pasur sot nga Afganistani ndërsa shumë banorë vendas kanë nisur të sistemojnë vend-strehimet.
XS
SM
MD
LG