Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kongresistët amerikanë kanë thënë se do të miratojnë gjatë ditës një fond emergjence prej 40 miliardë dollarësh, para këto që do të përdoren për operacionet e shpëtimit, hetimet lidhur me sulmet dhe nevoja të tjera në fushën e sigurisë kombëtare. Dennis Hastert, kryesues i Dhomës Përfaqësuese, tha se do ta konsiderojnë paketën sot dhe më pas ajo do të kalojë në Senat.
XS
SM
MD
LG