Ndërlidhjet

NJU JORK


Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, i cili ndërpreu vizitën në Australi për t’iu gjendur pranë popullit të Nju Jorkut, u shpreh në një paraqitje televizive se sulmuesit ishin të përgatitur mirë dhe të vendosur, mirëpo, siç tha ai, kishin nënvleftësuar tej mase publikun amerikan. “ Ne duhet t’u tregojmë atyre se sa janë gabuar” – deklaroi Bill Clinton për të shtuar: “Një djalosh erdhi e më takoi në rrugë dje. Ishte nga Kosova, një mysliman nga Kosova , i cili më tha: nuk mund të besoj se dikush mund t’ja bënte këtë Amerikës, ju e shpëtuat vendin tim”- përmbylli ish-predidenti Bill Clinton.
XS
SM
MD
LG