Ndërlidhjet

Uashington


Pas miratimit të një rezolute në Senat dhe në Domën Përfaqësuese, për ti dhënë autorizime presidentit Bush për ti goditur përgjegjësit për sulmet terroriste të së martës së kaluar, lideri i shumicës demokrate në Senat, Tom Daschle tha se “kjo ishte një ditë historike”.

“Edhe njëherë, Senati punoi së bashku, jo si demokratë apo republikanë, por si amerikanë, duke iu përgjegjur krizës në atë mënyrë që amerikanët e presin” – tha Tom Daschle.
XS
SM
MD
LG