Ndërlidhjet

RAMALLAH


Raportet bëjnë fjalë për një palestinez të vrarë dhe 12 të plagosur kur trupat izraelite sulmuan rrethinat e Ramallahut herët në mëngjes. Izraeli tha se mësymja e sotme ishte një akt shpagues ndaj provokimit të mbrëmshëm palestinez në Jeruzalem, në të cilin një izraelit humbi jetën dhe një tjetër u plagos rëndë.
XS
SM
MD
LG