Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zëvendës presidenti amerikan, Dick Cheney, thotë se ka shumë mundësi që ekonomia e Shteteve të Bashkuara të ketë pësuar rënie javën e fundit. “Pas sulmeve terroriste në Nju Jork dhe Pentagon, është e paqartë nëse tre të katërtat e të dhënave ekonomike do të tregojnë rënie të prodhimit apo vetëm një ngadalësim të rritjes” – tha nën presidenti Çejni për të shtuar se ekonomia amerikane vazhdon të mbetet e fortë dhe se shpreson që amerikanët nuk do të lejojnë që sulmet të pakësojnë aktivitetin normal ekonomik në vend.
XS
SM
MD
LG