Ndërlidhjet

DUSHANBE


Diplomatë të lartë nga Rusia, Irani dhe India si dhe disa vende të tjera që kanë pasur probleme me regjimin Taliban të Afganistanit, kanë zhvilluar një takim me dyer të mbyllura, për të diskutuar strategjinë e mbrojtjes nga Afganistani dhe koordinimin e resurseve për luftimin e regjimit taliban të atjeshëm – raporton korrespondenti i “Europa e Lirë” në kryeqytetin e Taxhikistanit.
XS
SM
MD
LG