Ndërlidhjet

SHKUP


Ministri maqedonas i Mbrojtjes, Vlado Buckovski, thotë se qeveria planifikon që të nisë rikthimin e personave të zhvendosur në shtëpitë e tyre, në rajonet e dominuara nga shqiptarët. Buckovski tha se lëvizjet do të nisin të martën me shoqërimin në Tearcë të grupit të parë të sllavo-maqedonasve dhe do të pasohet nga rikthimi në Leshok dhe Neproshten i banorëve jo-shqiptarë të atjeshëm.
XS
SM
MD
LG