Ndërlidhjet

KANDAHAR


Zyrtarë pakistanezë janë takuar sot me udhëheqësin shpirtëror të Talibanit, Mullah Mohamed Omar dhe ministrin e jashtëm, Wakil Mutawakil, në qytetin jugor të Afganistanit, Kandahar. Me porosi të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, delegacioni pakistanez, kërkoi nga autoritetet taliban, të dorëzojnë menjëherë mërgimtarin saudit Osama bin Laden, në të kundërtën, rrezikojnë të ballafaqohen me një raprezalje ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG