Ndërlidhjet

GROZNI


Zyrtarë ushtarakë rusë thonë se nëntë ushtarë dhe një gjeneral i armatës, kanë gjetur vdjekjen kur guerrilasit çeçenë sulmuan një helikopter në afërsi të Groznit. Dhjetë ushtarë të tjerë rusë janë vrarë në një sulm vdekjeprurës të guerrilasve kundër qendrave ushtarake në kryeqytetin e Çeçenisë. Deklaratat nuk janë konfirmuar nga burime të pavarura.
XS
SM
MD
LG