Ndërlidhjet

UASHINGTON


Prokurori i Përgjithshëm, John Ashcroft, sinjalizoi se bashkëpunëtorët e njerërzve që organizuan rrëmbimin e aeroplanëve për pasagjerë dhe sulmet terroriste të së martës së kaluar, mund të gjenden në territorin e Shteteve të Bashkuara. Për këtë arsye Ashcroft tha se do të kërkonte më shumë autoritet nga Kongresi, çka do t’u mundësonte ndjekjen dhe përgjimin e telefonatave apo postës së të dyshuarve për terrorizëm.
XS
SM
MD
LG