Ndërlidhjet

BAGDAD


Një gazetë irakene me mjaft ndikim në vend, njofton se pritet që pas sulmeve të 11 shtatorit, Shtetet e Bashkuara të vënë në shënjestër edhe Irakun. Gazeta thotë se fokusimi i Amerikës mbi Afganistanin, mund të jetë mbulojë për sulmet shpaguese mbi Korenë e Veriut, Irakun, Iranin, Sudanin dhe Sirinë.
XS
SM
MD
LG