Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush i priu vendit për një moment të heshtjes për të shënuar kalimin e “një jave vërtetë të tmerrshme” prej sulmit të paparë terrorist në Nju Jork dhe në Uashington.
“Megjithë pikëllimin dhe lotët, ne shohim të mirat e Amerikës” – ka thënë George Bush në një ceremoni në Shtëpinë e Bardhë.
XS
SM
MD
LG