Ndërlidhjet

ATHINË


Një zyrtar i talibanëve, që mbajnë pushtetin në Afganistan, ka hedhur poshtë kërkesat e Shteteve të Bashkuara për dorëzimin e të dyshuarit të parë për sulmet terroriste, Osama bin Laden.
Në intervistën për Televizionin grek, zyrtari Aziz al Rahman ka deklaruar se bin Ladeni, nëse paraqiten provat për lidhshmërinë e tij me sulmet terroriste në Nju Jork dhe në Uashington, do të gjykohet nga regjimi i Talibanit.
XS
SM
MD
LG