Ndërlidhjet

UASHINGTON


Aeroplanët luftarakë britanikë kanë bombarduar një njësi kundër ajrore në Irakun jugor. Ishte ky sulmi i parë i këtij lloji pas goditjeve terroriste në Nju Jork dhe në Uashington.
Sekretari amerikan i mbrojtjes, Donald Ramsfeld ka thënë se “sulmi ishte në kuadër të kundërveprimeve të Shteteve të Bashkuara dhe të Britanisë, pas goditjeve të Irakut në hapësirën e ndalim fluturimeve.
XS
SM
MD
LG