Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Udhëheqësi shpirtëror i regjimit Taliban të Afganistanit, ka thënë se është i gatshëm të bisedojë me Shtetet e Bashkuara rreth Osama bin Ladenit, i dyshuari kryesor për sulmet terroriste të javës së kaluar mbi Shtetet e Bashkuara. “Ne nuk kemi përpjekur të krijojmë probleme me Amerikën” – deklaroi Mullah Mohamed Omar sot, për të shtuar më tej se shpesh kanë pasur takime me qeveritarë amerikanë, tani dhe në të shkuarën dhe janë të gatshëm për bisedime të mëtejshme.
XS
SM
MD
LG