Ndërlidhjet

UASHINGTON


Pas takimit me homologun e tij amerikan, ministri i jashtëm i Gjermanisë, Joschka Fischer, u zotua për, siç tha ai, “solidaritet të pakufizuar” me Shtetet e Bashkuara në betejën kundër terrorizmit. Më herët gjatë ditës, dhoma e ulët e parlamentit gjerman, Bundestag, votoi me 565 vota pro dhe 40 kundër, një rezolutë që bën thirrje për përgjigje të duhur ushtarake anti- terrorizmit.
XS
SM
MD
LG