Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zëshënësi i Shtëpisë së Bardhë, Ari Fleicher, kumtoi sot se presidenti George Bush ka propozuar një paketë ndihme për industrinë e fluturimit të Shteteve të Bashkuara, në vlerë 8 miliardë dollarë. Fleicher tha se fondi do të përdoret pjesërisht për nevoja të sigurisë dhe pajisjeve mbrojtëse dhe pjesërisht si ndihmë direkte për shoqëritë ajrore.
XS
SM
MD
LG