Ndërlidhjet

UASHINGTON


Pas takimit me presidentin amerikan, George Bush, kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair tha se “gjatë luftës së Dytë Botërore, kur ishte sulmuar Britania, ishte Amerika dhe populli i saj që ishin rreshtuar së bashku me ne në atë kohë”.
“Tash ne do të jemi ata që do të qëndrojmë me ju pa hezitim” – tha Tony Blair.
Presidenti amerikan, Bush në fjalimin para Kongresit e cilësoi Britaninë e Madhe si “mikun më të sinqertë të Shteteve të Bashkuara”.
XS
SM
MD
LG