Ndërlidhjet

LONDËR


Aeroplanët ushtarakë të Britanisë së Madhe dhe të Shteteve të Bashkuara kanë sulmuar caqe ushtarake në zonën e ndalim fluturimeve në Irakun Jugor, kanë informuar burime nga Ministria e Mbrojtjes në Londër.
“Kërcënimet e vazhdueshme të Irakut në zonën e ndalim fluturimeve kanë kushtëzuar edhe një aksion mbrojtës të patrullave ajrore të koalicionit” – thuhet në këtë kumtesë.
XS
SM
MD
LG