Ndërlidhjet

UASHINGTON


Duke komentuar fjalët e ambasadorit afgan në Pakistan lidhur me Osama bin Ladenin, zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Ari Fleischer ka thënë se “kjo nuk është kohë për negociata ose për diskutime”.
Ai poashtu ka thënë se “presidenti Bush pret që talibanët të përmbushin kërkesat e tij, për të ndërprerë përkrahjen dhe strehimin për terroristët dhe për ti dorëzuar ata në Shtetet e Bashkuara”.
XS
SM
MD
LG