Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell ka kërkuar nga shtetet e hemisferës përëndimore të shtojnë kontrollet në portet ajtore dhe detare, si pjesë e përpjekjeve të gjëra rajonale për të luftuar veprimtaritë terroriste.
Këtë kërkesë Colin Powell e paraqiti në takimin e jashtëzakonshëm të ministrave të jashtëm të Organizatës së Shteteve Amerikane.
XS
SM
MD
LG