Ndërlidhjet

BRUKSEL


Duke riafirmuar “solidaritetin total” të tyre me Shtetet e Bashkuara, liderë të Bashkimit Evropian kanë mbështetur veprimet ndëshkuese të Shteteve të Bashkuara kundër shteteve që strehojnë terroristët dhe kanë thënë se po përgatiteshin për të ndihmuar.
Presidenti francez, Jacques Chirac tha se “ne nuk mund të rrijmë anash në këtë luftë kundër kësaj të keqeje”.
XS
SM
MD
LG