Ndërlidhjet

TULUZË, FRANCË


Së paku 17 persona kanë humbur jetën e afro 250 të tjerë janë lënduar, nga pasojat e një shpërthimi masiv në një objekt industrial në Tuluzë, kanë thënë burime nga policia.
Autoritetet kanë urdhëruar evakuuimin e shkollave dhe të ndërtesave publike në këtë hapësirë. Ekziston frika nga lirimi eventual i gazrave të rrezikshme nga ky objekt.
Nuk është raportuar për detajet e shkaqeve eventuale të këtij shpërthimi.
XS
SM
MD
LG